Gola, tension dhe spektakël! Shqipëria triumfon ndaj Kosovës

20:50 | 15/10/201920:500

Shqipëria U-21 ka mposhtur me rezultatin 2-1 bashkëmoshatarët e Kosovës, duke u ngjitur në kuotën e 5 pikëve në grupin C. Të besuarit e Alban Bushit bënë një ndeshje të madhe, përballë një rivali shumë të fortë. Pjesa e parë pati raste të shumta, me të dyja skuadrat që kërkuan golin e avantazhit. Megjithatë, në 45 minutat e para nuk pati gol.

në pjesën e dytë, të dy trajnerët bëjnë zëvendësimet e tyre, me Alban Bushin që hodhi në fushë Mucollin. Ishte pikërisht numri 10 ai që do të bënte diferencën. Fillimisht, Mucolli shënoi golin e mbrojtësit Tafa në minutën e 76-të, për të shënuar më pas vetë një supergol pesë minuta më vonë.

Kosova arriti të shkurtojë diferencat në minutën e 89-të, por nuk do të kishte më kohë për gol tjetër, me sfidën që u mbyll 2-1 në favor të kuqezinjve. Shqipëria numër 5 pikë pas 5 ndeshjeve, ndërsa Kosova është në kuotën e 6 pikëve pas katër sfidave./abcnews.al