Gola, tension dhe spektakël! Shqipëria triumfon ndaj Kosovës

20:50 | 15/10/201920:500

Shqipëria U-21 ka mposhtur me rezultatin 2-1 bashkëmoshatarët e Kosovës, duke u ngjitur në kuotën e 5 pikëve në grupin C. Të besuarit e Alban Bushit bënë një ndeshje të madhe, përballë një rivali shumë të fortë. Pjesa e parë pati raste të shumta, me të dyja skuadrat që kërkuan golin e avantazhit. Megjithatë, në 45 minutat e para nuk pati gol.

në pjesën e dytë, të dy trajnerët bëjnë zëvendësimet e tyre, me Alban Bushin që hodhi në fushë Mucollin. Ishte pikërisht numri 10 ai që do të bënte diferencën. Fillimisht, Mucolli shënoi golin e mbrojtësit Tafa në minutën e 76-të, për të shënuar më pas vetë një supergol pesë minuta më vonë.

Kosova arriti të shkurtojë diferencat në minutën e 89-të, por nuk do të kishte më kohë për gol tjetër, me sfidën që u mbyll 2-1 në favor të kuqezinjve. Shqipëria numër 5 pikë pas 5 ndeshjeve, ndërsa Kosova është në kuotën e 6 pikëve pas katër sfidave./abcnews.al

Kualifikuese, U-21

Shqipëri – Kosovë  2-1
Tafa 76′, Mucolli 81′ / Baftiu 89′

Shqipëri: Selmani, Maloku, Bajrami, Tafa, Pëllumbi (Ndreçka 64′), Çokaj (Mersinaj 90′), Zejnulai (Shehu 64′), Kallaku (Mucolli 61′), Xhixha (Kolaj 90+1′), Broja, Mala

Kosovë: Smakiqi, Hajrizi, Kolgeci, Xhemajli, Kastrati, Muja (Baftiu 68′), Pepsi (Idrizi 88′), Abedini, Lushaku (Hoxha 78′), L. Kastrati, Daku (Mustafa 60′)

Kartonë të verdhë: Çokaj 14′, Tafa 43′, Mersinaj 90′, Kolaj 90′, Shehu 90′ / Daku 43′


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono