Gola, raste dhe VAR! Interi ndalet në sekondat e fundit nga Fiorentina

22:48 | 15/12/201922:480

Është mbyllur takimi i Serie A mes Fiorentinës dhe Interit, i vlefshëm për javën e 16-të në Serie A. Kjo sfidë, u mbyll me rezultatin e barabartë, 1-1. Kjo sfidë ishte shumë e luftuar nga të dyja skuadrat dhe të dy portierët patën shumë punë.

Zikaltërit e Antonio Contes kaluan të parët në avantazh shumë shpejt, me anë të mesfushorit Borja Valero. Spanjolli i shënon ish-skuadrës së tij në minutën e tetë të sfidës. Lautaro Martinez do të shënonte pak minuta më vonë, por VAR e anulon golin e argjentinasit. Badelj dhe Lukaku ndalen nga dy superpritje.

Kur dukej se fati i kësaj ndeshje ishte vendosur, Vlahovic shënon për Fiorentinën në sekondat e fundit të sfidës dhe bën që skuadrat të ndajnë nga një pikë. Megjithatë, Interi arrin të rimarrë kreun e Serie A, me një golaverazh më të mirë se Juventusi, në kuotën e 39 pikëve./abcnews.al

Serie A, java 16

Fiorentina – Inter  1-1
Vlahovic 90′ / Valero 8′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono