Gola dhe rekord, Lukaku më efektiv se dyshja Icardi-Milito

16:37 | 24/11/201916:370

Interi fitoi lehtësisht kundër Torinos të shtunën. Ekipi zikaltër triumfoi në transfertë me rezultatin 0-3 dhe vazhdon të ndjekë këmba-këmbës kryesuesit e Juventusit. Romelu Lukaku shënoi golin e tretë, duke u ngjitur në shifrën e dhjetë realizimeve në 13-të ndeshje të zhvilluara në Serie A.

Ecuri shumë e mirë e sulmuesit belg dhe të gjithë janë të kënaqur me rendimentin e tij. Rekord i 26-vjeçarit, i cili arrin shifrën e dyfishtë të golave për të tetin sezon rresht. Jo vetëm kaq, pasi Lukaku ka bërë më mirë se Mauro Icardi dhe Diego Milito.

I pari nuk arriti shifrën e dhjetë golave në sezonin e parë zikaltër, ndërsa “Princit” iu deshën 16 ndeshje për të arritur diçka të tillë. Conte dhe populli interist janë të lumtur me Lukakun dhe shpresojnë që “gjiganti” i sulmit të vijojë me këtë ecuri fantastike. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono