Gola dhe përmbysje të çmendura, spektakël në Champions League

23:03 | 23/10/201923:030

Janë mbyllur gjashtë sfidat e orës 21:00 në Champions League, të vlefshme për raundin e tretë të fazës së grupeve. Interi ka triumfuar pastër me rezultatin 2-0 kundër Dortmundit, falë golave të Martinez dhe Candreva. Madje, sulmuesi argjentinas humbi dhe një penallti.

Barcelona ka triumfuar 1-2 në Çeki përballë Slavia Prague, ku protagonist ishte Olayinka. Sulmuesi nigerian shënoi autogol, duke i dhënë fitoren 1-2 Barcelonës. Messi shënoi golin e parë, ndërsa Boril barazoi provizorisht.

Liverpool shkatërroi 1-4 ekipin e Genk në Belgjikë. Chamberlain shënoi një dopietë, ndërsa Mane dhe Salah gjetën rrjetën në pjesën e dytë. Sfida mes Lille dhe VAlencias u mbyll në barazim 1-1, ndërs Benfica triumfoi në fund përballë Lyon, me rezultatin 2-1.

Në Austri, u zhvillua një sfidë e çmendur mes Salzburgut dhe Napolit. Ky takim u mbyll me rezultatin 2-3. Haaland shënoi një dopietë për Salzburg, ndërsa Mertens për Napolin. Golin e fitores e shënoi Insigne./abcnews.al

Champions League, raundi 3

Benfica – Lyon  2-1
Silva 4′, Pizzi 86′ / Depay 70′

Genk – Liverpool  1-4
Odey 88′ / Chamberlain 2′ 57′, Mane 77′, Salah 87′

Inter – Dortmund  2-0
Martinez 22′, Candreva 89′

Lille – Valencia  1-1
Ikone 90+5′ / Cheryshev 63′

Salzburg – Napoli  2-3
Haaland 40′ 72′ / Mertens 17′ 64′, Insigne 73′

Slavia Prague – Barcelona  1-2
Boril 50′ / Messi 3′, Olayinka (ag) 57′

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono