Goditet grupi që vidhte mjete lundruese

15:41 | 03/09/2018

Pesë mjete lundruese, u sekuestruan gjatë një operacioni të koduar “Butrinti”, të kryer nga policia e Sarandës në bashkëpunim me homologët grekë. Tre gomone u bllokuan në shtetin fqinj dhe dy nga pala shqiptare, ndërsa përfunduan në pranga edhe katër persona, dy prej të cilëve të mitur.

Policia e Shtetit sqaron se në grykëderdhjen e lumit “Pavllo”, u bë e mundur bllokimi i një mjeti lundrues më datë 2 Shtator. Gjithashtu, policia greke bëri të mundur arrestimin e dy shtetasve të tjerë në Ishullin e Korfuzit, të cilët janë kapur në flagrancë duke vjedhur mjete lundruese.

Sipas policisë, katër të rinjtë ishin kthyer në tmerrin e qytetarëve apo biznesmenëve që dispononin mjete lundruese. Përgjatë 2 muajve të fundit ka pasur më shumë se 20 raste të denoncuara në polici për vjedhje gomonesh./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono