Goditet grupi që trafikonte drogë nga Shqipëria në Athinë

17:49 | 13/02/201917:490

Goditet nga policia greke një rrjet trafikantësh që sillte sasi të mëdha kanabisi nga Shqipëria, nëpërmjet kufirit tokësor përgjatë zonës së Thesprotisë, dhe e trafikonte kryesisht në Athinë .

Sipas shefi të drejtorisë së sigurimit publik të Athinës, që nga Shtatori i vitit të kaluar deri në ditët e fundit, grupi kishte trafikuar 500 kg kanabis, 6 kg kokainë dhe 1 kg heroinë. Gjatë operacioneve të zhvilluara në qytete të ndryshme të Athinës u arrestuan 21 persona, kryesisht grekë dhe shqiptarë, si të implikuar me rrjetin në fjalë.Nga kontrollet e ushtruara në banesa, automjete dhe vende magazinimi, u sekuestrua mbi 142 kg kanabis, 3,3 kg kokainë, një sasi e vogël heroine, një pistoletë dhe mbi 17 mijë euro./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono