Godin i sinqertë: Ka edhe barazime në futboll, pikë e vlefshme

23:16 | 06/12/201923:160

Interi barazoi me Romën, në një ndeshje që ishte deri diku e barabartë. Në kampin zikaltër janë pajtuar me rezultatin, të paktën mbrojtësi Diego Gogin. Uruguaiani, pas ndeshjes ka folur për Sky Sport.

“Jam i kënaqur nga ky barazim, kemi bërë një ndeshje të mirë. Përballë kishim një kundërshtar të fortë dhe ne u përballëm me ta, madje ishim mirë dhe tentuam të fitojmë. Ka edhe barazime në një ndeshje futbolli”, tha fillimisht Godin.

“Dy pikë të humbura? Jo, është një pikë e mirë. Jemi kokë në kokë me Juventusin dhe kur ndeshesh me një ekip të fortë edhe mund të barazosh”, shtoi mbrojtësi qendror, i cili është optimist për atë që po kalon Interi.

“Atmosfera në ekip është e duhura, ashtu sikurse edhe mentaliteti. Kemi parë një stadium të mbushur dhe që ishte pranë nesh. Njerëzit na mbështetën. E përsëris, është një pikë e mirë”, ka përfunduar ish-kapiteni i Atletico Madrid, i cili në verë kaloi tek Interi. /abcnews.al

Godin, pas ndeshjes me Romën

Milan Skriniar mendon ndryshe nga Godin: “Kemi krijuar shumë raste sonte dhe lamë dy pikë. Roma është një skuadër që prodhon shumë, por për atë që kemi dhënë në fushën e lojës, e kemi merituar të fitojmë. Ishim të pafat për të gjetur golin. Kemi gjithashtu shumë lojtarë të dëmtuar, por ata që i zëvendësuan janë paraqitur mirë”.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono