Gnabry i shkëlqyer, barazon rekordin e legjendës gjermane!

23:47 | 19/11/201923:470

Serge Gnabry shënoi tripletë sot për Gjermaninë në takimin kundër Irlandës së Veriut, duke vendosur një rekord fantastik. Ylli i Bayern ka luajtur 13 ndeshje me Gjermaninë dhe ka shënuar plot 13 gola, 2 tripleta dhe një dopietë.

Këto gola kanë bërë që Gnabry të barazojë rekordin e legjendës gjermane, Gerd Muller, për numrin e golave të shënuar pas 13 ndeshjesh me kombëtaren e “Pancerave”.

Gnabry shënoi golin e parë në minutën e 19-të përballë Irlandës së Veriut, për të kompletuar më pas tripletën në minutat 47′ dhe 60′. Një lojtar i shkëlqyer dhe e ardhmja e Bayern edhe e Gjermanisë, duket në duar të sigurta./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono