Glevi Dervishi intervistë në ABC News

08:37 | 09/02/2018

I ftuar në ABC News, Glevi Dervishi ka folur për një nga çështjet më të nxehta javët e fundit.
Si anëtar I delegacionit shqiptar në bisedimet Shqipëri-Greqi, ai është shprehur në lidhje me marrëveshjen e detit e deri te cështja çame.
Sipas tij, pala shqiptare është e qartësuar në lidhje me çështjen çame, ku thekson se Shqipëria nuk synon të përfitojë territory në këtë rast..abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono