“Gjyq në organ më të lartë ose zgjidhje private”, ka të reja për çështjen Majorga

13:07 | 08/11/201913:070

Ka të reja për cështjen Mayorga dhe Cristiano Ronaldo mund të qetësohet. Së fundmi është bllokuar padia e saj, pasi gjykatësi, Daniel Albregts, i ka deklaruar avokatit të Kathyrn Mayorga se çështja  është vendosur që të gjykohet nga një organ më i lartë, nëse do zhvillohet gjyq.

Majorga kërkon sërish dëmshpërblim dhe deklaron që kishte firmosur pa qënë e vetëdijshme vite më parë, kur mori një “thes” me dollarë. Ndërkohë, avokatët e Ronaldos kërkojnë nga gjyqtari që çështja të mbyllet përfundimisht ose ta mbyllin në mënyrë private mes palëve.

Historia- Gjithçka filloi në Las Vegas në vitin 2009, ku u takuan në një nga diskot e qytetit. Sipas deklaratës së Mayorgës, e cila tashmë është një modele në Las Vegas, pas qëndrimit në pub ajo shkoi me portugezin në suitën e tij në ‘Palms Hotel and Casino’. Ajo e akuzon Ronaldon se ai e detyroi për të qëndruar në dhomë dhe për ta kaluar natën bashkë.

Në gjyqin e zhvilluar në vitin 2010 Kathyrn e fitoi, duke e detyruar yllin portugez ti paguajë një dëmshpërblim prej 375,000 $.Por, avokatët e Ronaldos fituan ditën e djeshme në sallën e gjyqit të drejtën për ti hequr të gjitha akuzat ndaj 34-vjeçarit. Gjithashtu edhe dëmshpërblimin që pagoi në 2010 ndaj Mayorgës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono