Gjykatat e rretheve vijojnë me konfirmimin e kryebashkiakëve socialistë

18:00 | 22/07/201918:000

Vijon procesi i konfirmimit të fituesve të 30 qershorit në gjykatat e rretheve të ndryshme në vend. Së fundi, Gjykata e Beratit ka zyrtarizuar mandatin e kryebashkiakut të rinë këtë qytet, Ervin Demo.

Më herët janë konfirmuar nga Gjykata për marrjen e mandatit të kryebashkiakëve, Dionis Imeraj, në krye të Bashkisë Dibër, dhe Lefter Alla, në krye të Bashkisë Bulqizë.

Gjithashtu, Gjykata e Elbasanit ka njohur si kryebashkiak të Prrenjasit, Nuri Belbën, ndërsa në Belsh, Arif Tafanin.

Në Vlorë, gjykata ka njohur si kryebashkiak të Selenicës, kandidatin socialist, Pëllumb Binaj, ndërsa gjykata e Shkodrës ka konfirmuar Fran Tucin në krye të Bashkisë së Fushë Arrëzit.

Edhe Gjykata e Krujës ka njohur si fitues Artur Bushin.

Deri më tani, më shumë se gjysma e fituesve janë certifikuar nga gjykatat, ndërsa të tjerat janë ende në proces./ABC News Albania 24/7

 

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono