Gjykata Speciale në Kosovë: Shumë shpejt do të ngrihen akuzat e para 

10:39 | 01/11/2018

Jack Smith, kryeprokurori i Gjykatës Speciale në Kosovë ka konfirmuar se shumë shpejt do të ngrihen akuzat e para. Gjatë vizitës së tij në Kosovë ai është takuar me ministrin e Drejtësisë, Abelard Tahiri.

Kryeprokurori i Gjykatës Speciale, Jack Smith, ka vizituar për herë të parë të martën Kosovën, ku është takuar me ministrin e Drejtësisë, Abelard Tahirin dhe me zyrtarë të tjerë të kësaj ministrie, si dhe me përfaqësues ndërkombëtarë.

Një ditë pas vizitës së Smith në Kosovë, zyrtarë të Prokurorisë së Specializuar, konfirmuan për gazetën “Zëri” se ai është i përqendruar në zbatimin e mandatit të tij në mënyrë të shpejtë, duke lënë të kuptohet se nuk do të vonojë as ngritja e akuzave të para nga ky institucion i drejtësisë.

Në një reagim për mediat, zëdhënësi i Prokurorisë së Specializuar në Kosovë, Kristofer Benet u shpreh se nuk mund të ketë komente apo data të sakta për akuzat e para, por çdo gjë do të ndodhë shumë shpejt./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono