Gjykata pranon kërkesën e 3 gjyqtarëve të Durrësit

16:19 | 09/07/201916:190

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar për 3 gjyqtarët e Apelit të Durrësit, të akuzuar për korrupsion. Petrit Çeno, Klinton Saphiu dhe Petraq Dhimitri, e kishin bërë këtë kërkesë në seancën paraprake, por pa e pranuar fajësinë.

Të tre akuzohen për veprën penale “Korrupsion pasiv i gjyqtarëve, prokurorëve apo punonjësve të tjerë të drejtësisë”. Organi i akuzës ka dyshime së 3 gjyqtarët, për të dhënë një vendim në favor të biznesmenit Namik Sadik, kanë përfituar një udhëtim të paguar prej tij, për të parë një ndeshje futbolli në Spanjë. Seanca e radhës do të zhvillohet më 24 Korrik, kur prokuroria do të japë konkluzionet përfundimtare./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono