Gjykata liron policin e Shkodrës

13:45 | 22/02/201913:450

Gjykata e Shkodrës la të lirë policin e zonës Gruemirë në Malësinë e Madhe, Berhan Bajrakurti, i cili u shfaq në një video intime para 2 javësh me dyshimet se ka abuzuar seksualisht një 15-vjeçare përmes telefonit.

Gjykata rivlerësoi masën për policin dhe vendosi masën ‘detyrim paraqitje’. Berhan Bajrakurti ka mohuar akuzat e bëra publike, ku polici shfaqej duke kryer veprime të turpshme.

Por pas kaq kohë hetimi, denoncuesi nuk është gjetur. Vetë Bajrakurti nuk ka pranuar të flasë për videon. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, u shpreh para pak kohësh gjatë vizitës në Malësinë e Madhe se nuk po gjendet denoncuesi për rastin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono