Gjykata lë në burg anëtarin e grupit të Shijakut, Marjo Zeqiri

14:26 | 22/05/201914:260

Gjykata e Krime të rënda ka caktuar masën e sigurisë arrest  në burg për Marjo Zeqirin i arrestuar në kuadër të operacionit Vlo-lvo 4. Gjyqtari Bibë Ndreca i kishte caktuar në tetor të vitit të shkuar masën e aigurisë Arrest me burg në munges. Marjo Zeqiri i njohur me pseudonimin Edinjo është i akuzuar për trafik droge dhe pjesmarrje në grup të struktuaruar kriminal. Zeqiri dyshohet se është pjesë e grupit kriminal Avdylajt. Dosja hetimore te Krimet e Rënda përfshin në tatal 44 persona. Nga përgjimiet e anëtarevë të grupit, dolën edhe si të përfshirë për akuzën e korrupsionit edhe ish -drejtori i Burgjeve Arben Çuko, por edhe Arben Ndoka, me abuzimet e pronave në bregdetin e Lezhës. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono