Gjykata e Vlorës pushon çështjen për ish-kryebashkiakun Shpëtim Gjika

22:45 | 15/07/201922:450

Gjykata e Vlorës pushon çështjen penale për ish-kryebashkiakun e Vlorës Shpëtim Gjika, i cili akuzohej për dhënien me koncesion të parkimeve në Vlorë për 15 vite. Bashkë me të akuzoheshin edhe 7 zyrtarë të tjerë për veprën penale të shpërdorimit të detyrës. Gjyqtarja që ka vendosur pushimin e çështjes është Atalanta Zeqiraj, ndërsa prokuroria pritet ta ankimojë këtë vendim.

Shpetim Gjika ka qenë kryetarit i bashkisë së Vlorës, në kohën kur është dhënë koncensioni për parkimet me pagesë për kompaninë “Tis Park”. Për këtë çështje ishte nën hetim dhe nënkryetari i bashkisë Ardian Musta, si dhe zyrtarë të tjerë të bashkisë. Prokuroria ka hedhur dyshimet se leja për këtë koncesion është dhënë kundrejt ryshfetit.

/ABC news Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono