Gjykata e Krimeve të Rënda refuzon kërkesën e Arben Ndokës dhe Arben Çukos

13:26 | 15/04/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda refuzoi kërkesën e dy ish- deputetëve të Partisë Socialiste, Arben Ndoka dhe Arben Çuko për ndryshimin e masës së sigurisë “arrest shtepie”.

Ata u arrestuan në shtator te vitit te shkuar, në kuadër të operacionit policor Volvo 4.

Avokati i Arben Ndokës disa dite me pare, ka kundërshtuar edhe vendimin e Gjykatës për sekuestrimin e disa pronave, troje dhe apartamente ne bregdetin e Lezhës, në emër të ish-deputetit dhe familjareve të tij./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono