Gjykata e Durrësit detyrim paraqitje për ish-kreun e ALUIZNI-t Flamur Gjuzi

15:44 | 28/03/201815:440

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën “detyrim paraqitje”, për ish drejtorin e ALUIZNIT Durrës, Flamur Gjuzi.

Prokuroria e akuzon Gjuzin për “Shpërdorim detyre”, vepër e kryer në bashkëpunim dhe “Falsifikimi i dokumenteve”.

Krahas ish-drejtorit, e njëjta masë është dhënë edhe për ish- vartësit e tij, Skerdi Bello dhe Elvis Pengili.

Detyrim paraqitje ka dhënë gjykata, edhe për arkitekten Nevjana Isufi. Ajo akuzohet se ka bashkëpunuar me tre shtetasit e tjerë, për përvetësimin e disa objekteve të ndodhura kryesisht në qytetin e Durrësit./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono