Gjykata e Apelit rrëzon ankimimin dhe e lë në burg

12:42 | 21/11/201912:420

Gjykata e Apelit lë në fuqi masën e sigurisë “arrest në burg në mungesë për ish-kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku. Ankimimi u bë nga avokati i Kajmakut, Isuf Shehu, por togat e zeza vendosen ta rrëzojnë pretendimin e tyre. Ish-kryetari i bashkisë së Vorës vazhdon të jetë në arrati, qëkur ndaj tij është hapur një hetim.

Prokurori i çështjes Kolë Hysaj ka urdhëruar të gjithë noterët e vendit që nëse paraqitet Agim Kajmaku për të firmosur prokurën për avokatin, të njoftojnë menjëherë policinë, në të kundërt do të mbajnë përgjegjësi ligjore. Organi i akuzës e akuzon ish-krybashkiakun e Vorës për 3 vepra penale: “Shpërdorim detyre”, “Falsifikimi i formularëve”, dhe “Ushtrim i funksioneve pas dhënies fund të detyrës”.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono