Gjykata argjentinase kërkon arrestimin e ish-Presidentes

12:10 | 18/09/201812:100

Gjykata në Argjentinë kërkon që ish-Presidentes Cristina Kirchner, t’i hiqet imuniteti parlamentar në mënyrë që të arrestohet. Ndaj saj është ngritur akuzë lidhur me skandalin e korrupsionit, të njohur në vend si “Fletoret e korrupsionit”.

Gjykata dyshon se ajo sëbashku më bashkëshortin, dhe ai ish-President i vendit, kanë qenë përgjegjës të një sistemi korrupsioni, ku sipërmarrës të rëndësishëm jepnin rryshfet për të përfituar tendera publikë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono