Gjuajti me armë dhe u plagos, RENEA e ndihmoi: Si ndodhi përplasja në Vlorë

09:43 | 18/01/202009:430

Gazetari Elton Nika raporton për abcnews.al se përplasja e RENEA-s me 47 vjeçarin e dënuar me 25 vite burg ka ndodhur në momentin që ai është rrethuar në banesë nga policia. Si pasojë e përplasjes  47 vjeçari është plagosur në këmbë ku ka marrë edhe shërbimin e duhur mjeksor.

Ndër të tjera gazetari bën me dije se Xhevahir Jonuzi, 47 vjeç, banues në fshatin Hoshtimë te Vlorës, i dënuar për dy vrasje të ndodhura në 1999, deri më tani kishte arritur të fshihej nga forcat e policisë pasi lëviziste me identitet të rremë.

“Arrestimi i 47 vjeçarit ka përfunduar në një përplasje me armë. Jonuzi ishte një ndër personat më të kërkuar nga policia në Vlorë. Nga policia bëhet me dije se ai lëvizte me identitet tjetër duke shmangur kështu identifikimin dhe kapjen nga policia”, ka thënë ndër të tjera gazetari Elton Nika./abcnwes.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono