Gjoni operohet me sukses, Laçi dy muaj pa kapitenin

19:41 | 10/10/201919:410

Eglentin Gjoni, kapiteni i skuadrës së Laçit, është operuar ditën e sotme. Mbrojtësi u dëmtua në ndeshjen me Bylisin. Pas një dyluftimi me një nga lojtarët kundërshtarë ai përfundoi i shtrirë. Nga rënia ka pësuar një frakturë në krahun e majtë dhe i është dashur të kryejë një ndërhyrje.

Ditën e sotme ai është paraqitur në “Spitalin Amerikan” dhe është operuar me sukses. Ai do të qëndrojë edhe sonte në ambientet e spitalit, nën kujdesin e mjekëve. Nga nesër do të largohet dhe do vijojë me fazën e riaftësimit.

Nga ajo që i kanë thënë mjekët, Gjoni nuk do të jetë nën urdhrat e trajnerit Sulejman Starova për rreth dy muaj. Shanset janë që në takimet e fundit të fazës së dytë ta ndihmojë skuadrën. Gjithsesi gjendja e tij do vlerësohet kohë pas kohe dhe më pas do të vendoset. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono