Gjoni: Nuk ka probleme te Partizani, ja çfarë më tha Gjici pas ndeshjes

08:00 | 28/01/202008:000

Sidorela Gjoni, gazetarja bukuroshe sportive, është e ftuar në Pressing, aty ku po flet për futbollin shqiptar. Fillimisht, Gjoni foli për presidentin e Bylisit, Besnik Kapllanaj, për t’u ndaluar edhe në disa tema të tjera më pas.

KAPLLANAJ – “Unë kam rastisur shpesh në ndeshjet e Bylisit dhe Kapllanaj është gjithmonë gjakftohtë. Edhe kur pësoi gol në minutën e fundit kundër Tiranës. Kush është personi, skuadra, klubi, që e bezdis Bylisin në Europë? Sikur njëri të ketë interesa personale, nuk bëhet”.

PARTIZANI – “Nuk është dorëzuar, fjala dorëzuar është e madhe. E pranojmë pak të gjithë bashkë se nuk e prisnim që Partizani të bënte rezistencë aq shumë ndaj Kukësit duke marrë parasysh mungesat? Boldor, Broja, Telushi, e shumë të tjerë. Nuk mendoja se do të ishte aq rezistent Partizani kundër Kukësit. Këtë pyetje ia kam bërë dhe Gjicit, por më tha që rëndësi kanë pikët”.

LERDA – “Me aq informacion sa kam, nuk ka përplasje te Partizani. As krisje, as probleme me njëri-tjetrin. Po të kisha informacion që Lerda ka krijuar probleme te Partizani, do t’iu thosha. Problemi i Lerdës ishte se nuk u vu në zbatim loja e tij. Plus që dhe ai vetë nuk ishte i qartë vetë, e ndërronte shumë shpesh formacionin. Edhe situata me Malën nuk ishte pozitive”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono