Gjithçka gati për rinovimin e Lautaros, ka vetëm një problem

20:31 | 05/12/201920:310

Drejtuesit e Inter po punojnë për të përforcuar kontingjentin e Antonio Contes, por edhe për të rinovuar me disa nga yjet e ekipit. Forma e mirë dhe golat e shumtë të shënuar këtë sezon kanë tërhequr vëmendjen e shumë klubeve europiane për Lautaro Martinez.

Argjentinasi ka një kontratë deri në vitin 2023 me klubin zikaltër dhe klauzola e largimit të tij është 111 milionë euro. Një shifër e tillë nuk është aspak problem për klubet e mëdha dhe diçka e tillë shtyn Interin t’i ofrojë rinovimin sulmuesit.

Agjentët e 22-vjeçarit pritet të zbarkojnë në Milano sipas mediave italiane, teksa drejtuesit kanë gjithçka gati. Lautaros do t’i shkojë rroga në 3.5 milionë euro në sezon (dyfishohet) dhe kontrata e re do të zgjasë deri në vitin 2025. Pika kyçe është klauzola e largimit.

Kryesuesit e Serie A duan ta heqin fare, por nuk përjashtohet një dyfishim i saj. Palët janë afër arritjes së marrëveshjes dhe së shpejti mund të vijë akordi zyrtar, një lajm që po e presin me padurim tifozët e Interit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono