Gjirokastër, përfshihet nga flakët banesa

12:27 | 04/08/2018

Një ndërtesë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Hundkuq të Gjirokastrës.

Mësohet se banesa ishte kthyer në një magazinë për barin me të cilin ushqeheshin bagëtitë.

Nuk raportohet për të lënduar. Forcat zjarrfikëse kanë vënë nën kontroll flakët, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e rënies se zjarrit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono