Gjirokastër, bashkia ndez pemën e festave të fundvitit

17:11 | 07/12/201817:110

Gjirokastra ka ndezur dritat për festat e fundvitit. Dekori shumëngjyrësh i ka dhënë gjallëri qytetit.  Pema e Vitit të Ri u vendos në qendrën muzeale të qytetit, kurse ceremonia e ndezjes simbolike të dritave bëri bashkë qytetarë të shumtë.


Ndriçimi i pemës dhe i qytetit është shoqëruar edhe me një koncert festiv nga fëmijët e shkollave. Bashkia e qytetit ka dhënë dhurata shpërblyese për nxënësit me rezultate të larta në mësime, kurse kryebashkiakja Rami ka përcjellë urimin për një vit më të mbarë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono