Gjigandët europianë pas Bale, uellsianit i duhet të zgjedhë

10:33 | 01/06/201810:330

Gareth Bale do të jetë një çështje e nxehtë në merkaton e kësaj vere. Sipas mediave ndërkombëtare, uellsiani mund t’i bashkohet anglezëve të Manchester United ose gjermanëve të Bayern Munchen.

Autori i golit spektakolar në finalen ndaj Liverpool-it në Kiev, pas ndeshjes deklaroi se po e mendonte që të largohej nga klubi. Kjo rriti zërat se ai mund të shkonte drejt Premier Leagues.

Ndërkohe El Confindencial shkruan se Bale ka marrë dy oferta konkrete, një nga United dhe tjetrën nga kampionët e gjermanisë, Bayern Munchen.

Ndërsa uellsianit i duhet të vendosë, Reali kërkon 105-134 milionë paund për të shitur kartonin e futbollistit, i cili ka edhe katër vjet kontratë me “Galaktikët”.

Bale mund të vendosë që të mos largohet fare nga Madridi pas dorëheqjes së Zidane. Mes trajnerit dhe 28-vjeçarit ishin ftohur shumë marrëdhëniet kohët e fundit, me francezin që vendosi që ta linte në stol Bale në finalen e Kievit, pavarësisht se ky i fundit ndryshoi rrjedhën e lojës pasi zëvendësoi Isco-n në minutën e 61./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono