Gjici: Jemi në rrugën e duhur, pres më shumë nga Abazaj e Gavazaj

18:31 | 07/12/201918:310

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, foli menjëherë pas ndeshjes së fituar 1-3 kundër Tiranës. Numri një i klubit verilindor tha se është i kënaqur me paraqitjen e të tijve, por kërkon ecuri dhe më shumë nga yjet e sulmit.

“Po patjetër, në objektiv jemi. Nuk do të dalim te objektivi. Unë pres që Kukësi të marrë fitore rresht, tre, katër radhazi. Duhet të kapim ritmin e të mos ndalohemi. Besoj se Kukësi është i kompletuar, të gjithë lojtarët janë në formën e duhur.

Kuptohet që po luajtën kështu si sot, do të kemi rezultate pozitive dhe në ndeshjet e ardhshme. Shpresoj që arbitrat të mos gabojnë. Gavazaj sot luajti shumë mirë, edhe pse kishte një rast më përpara për të shënuar. Por kuptohet, jo të gjitha rastet shënohen. Gjithsesi, pres më shumë nga Gavazaj dhe Abazaj.

Janë në rrugën e duhur, por ka ende punë për të bërë. Kampionati është i gjatë dhe ka konkurrencë të fortë. Besoj që do të arrijmë të marrim atë që duam dhe të arrijmë tek objektivat e vendosura në fillim”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono