Gjesti i madh i Partizanit, “Demat” luajnë një ndeshje me fëmijët

18:54 | 19/11/201918:540

Skuadra e Partizanit ka qenë sot e pranishme në Qendrën Komunitare “Gonxhe Bojaxhi”, pasi 19 nëntori shënon ditën e parandalimit të abuzimit ndaj fëmijëve. Disa futbollistë të “Demave” kanë luajtur një ndeshje mini-futbolli me disa nga fëmijët në këtë qendër komunitare. Çinari, Boldor, Romero dhe Broja kanë qenë futbollistët që kanë luajtur së bashku me fëmijët.

Skuadra e Partizanit shkroi: 19 NËNTORI / DITA BOTËRORE E PARANDALIMIT TË ABUZIMIT TË FËMIJËVE

Kampionët pjesë e fushatës

Disa prej lojtarëve të ekipit ishin sot pjesë e aktivitetit sportiv në kuadër të Ditës Botërore të Parandalimit të Abuzimit të Fëmijëve, organizuar në ambientet e Qendrës Komunitare “Gonxhe Bojaxhi”.

Senatorët e kuq Çinari, Boldor, Romero, Broja janë bërë pjesë e një minindeshje futbolli me fëmijët, të cilët kanë kaluar disa momente emocionuese dhe të paharrueshme me kampionët e kuq.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono