Gjest fantastik i bomberit të Interit, Lukaku gëzon 5 mijë tifozë

08:14 | 18/11/201908:140

Romelu Lukaku vazhdon të shënojë. Në fitoren 1-4 kundër Rusisë, sulmuesi i Interit shënoi golin e katërt dhe është ngjitur në kuotën e 53 golave të shënuar në 84 ndeshje të zhvilluar me Belgjikën.

Rrjetat e tij nuk surprizojnë më askënd, në ndryshim nga gjesti i fundit. Nesër zhvillohet ndeshja e fundit e fazës eliminatore të Euro 2020 dhe Belgjika do ta mbyllë në shtëpi kundër Qipros.

Lukaku ka vendosur t’u paguajë 5 mijë tifozëve biletën e ndeshjes. E kishte premtuar diçka të tillë dhe do e mbajë fjalën. Gjest shumë i bukur që konfirmon zemrën e madhe të sulmuesit 26-vjeçar. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono