Gjermania “djeg” Bjellorusinë, kualifikohen edhe Kroacia e Austria

22:54 | 16/11/201922:540

Janë mbyllur gjashtë sfidat e vlefshme për kualifikueset UEFA Euro 2020, që startuan në orën 20:45. Gjermania ka shkatërruar 4-0 ekipin e Bjellorusisë, duke marrë tri pikët e radhës.

Pas 7 ndeshjesh, gjermanët kanë 18 pikë dhe janë zyrtarisht të kualifikuar. Kroacia ka fituar me përmbysje 3-1 kundër Sllovakisë dhe, njëjtë si Gjermania, është zyrtarisht pjesë e Euro 2020.

Kroatët kanë 17 pikë pas 7 ndeshjeve të para, 5 më shumë se vendi i dytë.

Polonia ka mposhtur 1-2 Izraelin, ndërsa Austria s’e pati të thjeshtë ndaj Maqedonisë së Veriut, por fitoi 2-1 dhe u kualifikua./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono