Gjermani, të shtena më armë në qytet, 6 viktima: Policia arreston autorin e sulmit

15:21 | 24/01/202015:210

Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vrarë nga të shtënat me armë në Rot am See , një qytezë me 5200 banorë në jug të Gjermanisë. Sipas mediave në vend, autori i sulmit është arrestuar nga policia.

Në profilin e saj zyrtar në Twiter policia e qytezës konfirmon arrestimin e autorit, duke përjashtuar pistën e sulmit terrorist. Mediat raportojnë se shkaku i tragjedisë ka qenë një zënkë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono