Gjendet një gomone e braktisur në grykën e Vjosës

19:00 | 17/02/2019

Një mjet lundrues tip gommone është kapur sot në drekë në grykëderdhje të lumit Vjosë. Mjeti ka qenë bosh dhe kishte ngecur, kur është pikasur nga forcat e Policisë Kufitare, të cilat kishin marrë informacion për një mjet lundrues.

Në brendësi të gomones nuk është gjetur ndonjë gjë e dyshimtë, ndërsa kanë nisur hetimtet se kujt i përket. Dyshohet se gomonia mund të përdorej për trafik lëndësh narkotike drejt Italisë. Policia është duke krehur zonën, për të parë nëse ka lëndë narkotike të fshehur./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono