Gjendet e ngordhur pa kokë breshka kurrizlëkurore në Vlorë

15:45 | 30/05/201915:450

Një breshkë deti e llojit Dermochelys coriacea, ose siç quhet ndryshe breshka kurrizlëkurore është gjetur e ngordhur mëngjesin e kësaj të enjteje në plazhin e vjetër në Vlorë.

Breshka afro 50 kilogramë ka dalë në breg të detit pa kokë dhe pa këmbë. Kjo është breshka e katërt për këto dy muaj që gjendet e ngordhur në brigjet e bregdetit të Vlorës.

Një prej problematikave të mëdha që i detyron këto lloj breshkash të dalin në breg është ndotja që i bëhet detit nga bashkimi i ujërave të zeza me ujërat e detit dhe nga prania e madhe e leshterikëve. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono