Gjenden dy turistët hungarezë që humbën

13:24 | 26/08/201913:240

Policia arriti të gjejë dy turistët hungarezë, të cilët kishin humbur rrugën mbrëmjen e kaluar, në zonën e Karaburunit. Lokalizimi i tyre u bë i mundur mëngjesin e sotëm nëpërmjet GPS-së.

Gjetja e tyre dhe kontakti fizik me ta u bë rreth orës 10:00 në vendin e quajtur “Lerat”, në Llogara pasi terreni ishte i vështirë. Çifti kishte humbur kontaktet, rrugën dhe orientimin një ditë më parë dhe për shkak të terrenit të vështirë dhe errësirës, e kishte të pamundur kthimin mbrapa.

Aktualisht po bëhet transportimi i çiftit pranë vendndodhjes së tyre në zyrat e zonave të mbrojtura, në Parkun e Llogarasë. Turistët janë në gjendje të mirë shëndetësore./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono