Gjenden 5 trupa të pajetë në një shtëpi në Australi

19:05 | 09/09/201819:050

Pesë trupa të pajetë u gjetën në një shtëpi në periferi të Perth-it në Australi. Lajmin e konfirmoi policia, sipas të cilëve mes të vdekurve ka edhe femra dhe fëmijë. Deri më tani është ndaluar një 20-vjeçar, i cili po merret në pyetje. Nuk dihet nëse viktimat kishin ndonjë lidhje me njëri-tjetrin.

Australia është tronditur edhe herë të tjera nga raste të tilla. Në Korrik, një 19-vjeçar vrau një grua sëbashku me dy fëmijët e saj. Ngjarja ndodhi sërish në një zonë në periferi të Perth.

Ndërsa dy muaj më parë, shtatë persona u gjetën të vdekur në një zonë rurale. Kjo ishte vrasja më e madhe masive në vend që pas 1996-s. Policia e hetoi ngjarjen si vrasje dhe vetëvrasje pasi Peter Milles vrau veten dhe 6 të afërm, mes tyre edhe 4 nipër dhe mbesa./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono