Gjata: Kam humbur besimin tek instuticionet e shtetit

21:32 | 09/10/2018

Në pjesën e dytë të emisionit “Provokacija” u diskutua rasti “Babalja”. Zhvillimet e reja nga audiopërgjimi në një intervistë me juristin Çlirim Gjata.

 

Gjata tregoi se nuk u befasua nga vendimi dhe se sipas tij diçka nuk ndryshon “vëllai i ministrit të Brendshëm është i dënuar në Itali për trafik ndërkombëtar në lidhje me mafian, drogën etj.”

Gjata shprehu mendimin se për shkak të kësaj situate Xhafaj nuk duhet të jetë ministër pasi humbet besueshmëria.

“Unë mendoj se z.Rama ishte ai që e publikoi më më shumë se sa duhet dhe i hodhi benzinë zjarrit që po shuhej. Rrugët e politikës janë të mistershme.”

Në lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama, juristi thotë:

“Nuk përmendi një fakt kryeministri që mua më ka bërë shumë përshtypje, ai djali i atij deputetit që u arrestua për gjëra ordinere, në shpejtësi i rrethuar nga policët thotë “do ta shohë Lulzim Basha” në votime. Kjo tregon se ai djalë është edukuar me frymë se zgjedhjet i fitojme “ne” dhe nuk ka Zot që na lëviz. Kjo duhet ti binte në sy Ramës.”

Në lidhje me Vetingun Gjata bëri një analizë të shkurtër duke treguar se : KPK ka bërë 57 çështje për 7 muaj dhe vetëm 6 KPA.

“Kjo mund të çojë për 2 vjet nga sot mosformimin e KLP KLGJ.”

Juristi Gjata tregoi se gjithçka do ti lihet kohës dhe se ai ka humbur besimin tek instuiticionet e shtetit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono