Gjashtë gola në 45 minuta, Superiorja “zjarr”
Nwabueze dhe Xhixha festojnë golin e dytë

13:49 | 23/10/201913:490

Po luhen tre takimet e para të javës së nëntë në Superiore dhe janë shënuar gjashtë gola në të tre takimet. Kukësi ka realizuar me Ethemin kundër skuadrës së Luftëtarit që në fillim, për të ardhur më pas edhe goli i dytë i shënuar nga Shkurtaj.

Bylisi ka treguar forcën kundër Tiranës. Goxha me kokë ka realizuar pesë minuta pas fillimit të takimit dhe nuk ka festuar. Në gjysmën e pjesës së parë realizoi edhe sulmuesi Guindo. Edhe në Laç janë realizuar dy gola dhe ka qenë ishte i zakonshmi Nwabueze ai që me penallti zhbllokoi ndeshjen dhe më pas realizoi sërish me një goditje mjaft të bukur.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 9
E mërkurë, 23 tetor 2019
Kukësi-Luftëtari 2-0
Shënues:
Ethemi 2′, SHkurtaj 26′
Laçi-Teuta 2-0
Shënues:
Nwabueze 18′ (pen.) 28′
Bylis-Tirana 2-0
Shënues:
Goxha 5′, Guindo 25′

/abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono