Gjashtë fitore radhazi, Leipzig është lideri i Bundesligës!

22:18 | 14/12/201922:180

Skuadra e Leipzig është padiskutim ekipi më simpatik në Europë këtë sezon. Të besuarit e Julian Nagelsmann po bëjnë një sezon të shkëlqyer deri më tani, si në Champions League, ashtu dhe në Bundesligën gjermane.

Sot, Leipzig mori fitoren e gjashtë radhazi përballë Dusseldorf në transfertë. Patrick Shick shënoi që në minutën e dytë për Leipzig, duke shpërblyer besimin e trajnerit Nagelsmann, që vendosi ta aktivizojë si titullar. Timo Werner shënoi me penallti në pjesën e dytë, për të dyfishuar shifrat.

Mukiele feston golin e tij (0-3)

Golin e fundit të sfidës e shënoi mbrojtësi Nukiele, që vendosi rezultatin final në 3-0. Leipzig merr kreun e Bundesligës provizorisht, me një pikë më shumë se Borussia M’Gladbach, që luan nesër./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono