Gianni De Biasi te Deportivo Alaves

18:44 | 22/09/201718:440

Xhani De Biazi do të vijojë karrierën në Spanjë. Ish-trajneri i Kombëtares do të drejtojë Deportivo Alaveshin që pas 5 javësh në La Liga nuk ka asnjë pikë.

Gianni De Biasi do të drejtojë Deportivo Alaves në La Liga. Ish-trajneri i Kombëtares do të kthehet në Spanjë atje ku në sezonin 2007-2008 ishte në krye të Levante. Arritja e marrëveshjes është pranuar nga vetë De Biasi. Prezantimi i tij pritet të bëhet të hënën për të nisur një aventurë të re. Ai ka një detyrë vështirë pasi duhe të nxjerrë Deportivo Alaves nga kriza, që në 5 javët e para nuk ka asnjë pikë dhe ndodhet në vendin e parafundit. 61-vjeçarit i kërkohet një tjetër mrekulli, të cilën e arriti me Modena në Itali dhe me Shqipërinë që e kualifikoi për herë të parë në fazën finale të një Europiani. De Biasi u largua nga Kombëtarja pas më shumë se 5 vitesh në drejtimin e saj.


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono