Giampaolo surprizon në sulm, Conte “blindon” mesfushën

20:26 | 21/09/201920:260

Milani dhe Interi janë gati për të zhvilluar një ndeshje spektakolare. Derbi i Milanos mbetet një përballje shumë emocionuese dhe palët janë ndarë midis ngjyrave kuqezi dhe atyre zikaltër.

Trajnerët Marco Giampaolo dhe Antonio Conte kanë vendosur për titullarët që do të zbresin në fushën e blertë.

Trajneri i kuqezinjve ka befasuar me zgjedhjen e Leao në krah të polakut Piatek në sulm, ndërsa Suso qëndron pas tyre në rolin e një numri 10. Conti do e nisë si titullar në krahun e djathtë të mbrojtjes me katër dhe në mesfushë Biglia ka fituar balotazhin me Bennacer.

4-3-1-2 është skema e zgjedhur nga Giampaolo, ndërsa Conte përgjigjet me 3-5-2 e tij klasik. Barella, Brozovic dhe Sensi formojnë qendrën e mesfushës, ndërsa nga krahët do të operojnë D’Ambrosio dhe Asamoah.

Lautaro Martinez do të jetë në krah të Lukakut në sulm, ndërsa Godin, Skriniar dhe De Vrij do të tentojnë bllokimin e ofensivës kuqezi. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F




Kontakt

Telefono