Gezdari: Partizani është bërë skuadër normale, rezultati nuk merret me llafe

22:52 | 13/02/202022:520

Edmond Gezdari, i ftuar në Pressing në ABC News, e nisi fjalën e tij me Partizanin. Më saktë, me eliminim e “Demave” nga Kupa e Shqipërisë. Për këtë eliminim, Gezdari tha: “Partizani është bërë një skuadër normale, mesatare, nuk e ka shkëlqimin e vjetshëm. Skuadrat janë forcuar, deri te Gjirokastra, pasi Vlora nuk është më aty. Asnjë ekip në Superiore, nuk mund ta mposhtësh lehtë.

Partizani po bën kampionatin e vet, në Kupë duhet ta kishte përgatitur më mirë lojën, duhet të mbrohej shumë mirë që të mos pësonte asnjë gol. Shkon në Lezhë dhe pëson 3 gola, pastaj vjen këtu dhe në 5 minuta, e pëson golin.

Një skuadër që ka pretendime, që kërkon dhe fushë, mos harroni që ndeshja ka qenë 2-1 që në minutën e 15′, goli i tretë erdhi në sekondat e fundit. Rezultati nuk merret me llafe, merret në fushë”, tha Gezdari./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono