Gëzdari: Derbi i ditëve të sotme, lozonjar! E zbukurojnë tifozët

22:58 | 12/12/201922:580

Edmond Gëzdari, trajneri me eksperiencë i shumë klubeve në vendin tonë, është pjesë e panelit të emisionit “Pressing” në ABC Neës. “Derbi edhe te stadiumi Dinamo është njëlloj. Dy tifozeritë nuk i vëmë dot bashkë. Këtu e kanë luksin të dyja tifozeritë të kenë vendin e tyre. Kanë qenë gati çdo herë 10 mijë tifozë. Do kishte më shumë njerëz, nëse Tirana nuk do kishte marrë rezultate negative në tre javët e fundit”, tha Gëzdari.

“Trajnerët që kanë qenë në dyshim te Partizani, kanë fituar me Tiranën dhe kanë mbetur aty. Starova e di mirë këtë. Dikur kështu thoshte presidenti i Partizanit. Do vendosë shumë durimi. Aspekti psikologjik është i rëndësishëm. Edhe Partizani nuk vjen në këtë ndeshje si kampion. E kanë kuptuar që është një histori tjetër. Kush pëson shpejt, do shkatërrohet”.

“Ka shumë të huaj që nuk e ndjejnë peshën e skuadrës, peshën e të qenurit lojtar i Tiranës apo i Partizanit. Derbet janë maskuar nga tifozët. Shumë nga lojtarët i luajnë si sfida të zakonshme. I motivon tifozllëku. Nuk e kanë përbrenda. Dua të them që, ata e mbarojnë ndeshjen dhe dalin në pazar dhe janë rehat. Derbi duhet të vuhet. Edhe jashtë, të gjithë e vuajnë. Tifozët dhe lojtarë. Tani derbi është bërë më lozonjar”. /acbnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono