Gentian Mezani, mes Superligës shqiptare dhe asaj të Kosovës

20:55 | 05/06/201820:550

E ardhmja e trajnerit Gentian Mezani është mes Shqipërisë dhe Kosovës. Ish-tekniku i Laçit flet për ofertat dhe vlerëson sezonin që kaloi në stolin e kurbinasve.

Padyshim njëri nga trajnerët më të mirë të sezonit.

Gentian Mezani i dha fund një viti sportiv vërtet të shkëlqyer me Laçin, duke e ndihmuar të kualifikohej për në Ligën e Europës, duke zënë vendin e katërt në kampionat e duke dalë në finale të Kupës, veçse menjëherë u largua.

Tekniku vlonjat natyrisht nuk pritet ta ketë shumë të vështirë të gjejë punë të re, ndërsa pyetet nga ABC News se ku mund të shkojë.

Gentian Mezani: “Është shumë shpejt të them se kam pasur oferta. Një ofertë kam pasur nga një klub në Kosovë, që mirë është mos ta them përderisa nuk kam vendosur absolutisht asgjë. Shpresoj në të ardhmen padyshim, por për momentin po shijoj këto ditë pushimi”.

Kë do të preferonte Mezani, Superligën e Shqipërisë apo atë të Kosovës?

Gentian Mezani: “Padiskutim që Superligën shqiptare pasi vitet e fundit është rritur shumë. Ka një nivel të kënaqshëm mendoj. Pothuajse që të gjitha skuadrat e Superligës kanë një nivel të kënaqshëm profesional. Nuk e njoh kampionatin kosovar kështu që është e kotë të flas për të”.

Si do ta vlerësonte ai edicionin në stolin kurbinas?

Gentian Mezani: “Kemi bërë një sezon të mirë. Jam i kënaqur se objektivi erdhi nga kampionati dhe jo nga Kupa”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono