Gentian Mezani, jo më trajner i Laçit

17:43 | 01/06/201817:430

Gentian Mezani nuk është më trajner i Laçit. Vlonjati deklaroi dorëheqjen nga skuadra kurbinase nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale dhe theksoi se u mori vendimin për arsye personale. Mezani arriti finalen e Kupës së Shqipërisë me Laçin, duke u mundur 0-1 nga Skënderbeu, ndërsa Superligën e përfundoi në vendin e katërt.

Mezani largohet edhe pse ekipi kurbinas u kualifikua për në Ligën e Europës, ku do të marrë pjesë gjatë verës. Tekniku 42-vjeçar cilësohet si një nga më të mirët të futbollit shqiptar, madje u shpall trajneri më i mirë sezonin e kaluar. Nuk dihet se ku do të jetë edicionin e ardhshëm, ndërsa pak mendohet se mund të ulet sërish në stolin e Flamurtarit.

Mezani ishte një nga dy trajnerët e vetëm të Superligës që nuk ishin shkarkuar apo dorëhequr gjatë sezonit, së bashku me Ilir Dajën e Skënderbeut, por tashmë edhe Laçi do të duhet të kërkojë një pasardhës për të./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono