Gazetari spanjoll: Mourinho bast i rrezikshëm, ja kush i duhet Realit!
Jose Mourinho

15:14 | 26/10/201915:140

Real Madrid dhe Zinedine Zidane nuk mendohet se do të bashkëpunojnë gjatë. Ky sezon ka nisur keq për spanjollët, por mbetet të shihet ecuria në vazhdim. Prej kohësh po qarkullojnë emra të ndryshëm për ta pasuar francezin, madje një ditë më parë AS shkruante se ka një akord me Jose Mourinho.

Gazetari i El Mundo Deportivo, Francesc Aguilar, në llogarinë e tij në Twitter shkruan në lidhje me kalimin e Mourinho te Reali dhe vë në dukje një problem që mund të lindë.

“Florentino mund të dojë Mourinho në vend të Zidane, por kjo do të sillte një ‘luftë civile’ në dhomat e zhveshjes, me Sergio Ramos që udhëheq aty. Pranaj, Massimiliano Allegri, i cili vazhdim të refuzojë Manchester United, është zgjedhja më e mirë për Real Madridin”, shkruan Aguilar. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono