Gavazaj lëviz sërish, gati firma me klubin maqedonas

23:54 | 15/01/202023:540

Mesfushori kosovar, Alush Gavazaj, do të lëvizë sërish këtë merkato janarit. 24 vjeçari iu bashkua Vushtrrisë nga ekipi i Feronikelit në vetëm në fillim të këtij sezoni, por ka vendosur të lëvizë sërish, kësaj radhe për t’u transferuar te Renova në Maqedoni.

Gavazaj ka luajtur me disa skuadra edhe në Shqipëri, me Tiranën, Bylisin, Tërbunin dhe Korabin.

Në Kosovë, mesfushori ka luajtur për Lirinë, Feronikelin dhe Vushtrrinë, ndërsa tani do të vazhdojë një aventurë të re në Maqedoni./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono