Gatuhet transferimi “big”, Reali do zbarkojë në Prishtinë

14:31 | 04/11/201914:310

Florentino Perez kërkon të fuqizojë sulmin e Real Madrid dhe është gati të shpenzojë. “Los Blancos” përlqejnë shumë Rahem Sterling, sulmuesin e Manchester City.

Sky Sports Neës raporton se klubi spanjoll ka gati një ofertë prej 70 milionë sterlinash dhe kartonin e Gareth Bale për 24-vjeçarin anglez. Përfaqësues të Realit do të ndjekin nga afër paraqitjet e Sterling me kombëtaren, në ndeshjet kundër Malit të Zi në shtëpi dhe Kosovës në Prishtinë.

Agjentët e sulmuesit të “Cityzens” u takuan në verë më drejtues të Realit, por City nuk pranoi asnjë ofertë. Perez do të tentojë sërish dhe synon të arrijë akordin e t’i dhurojë një emër cilësor në sulm trajnerit Zidane. /abcnews.al

Rahem Sterling

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono