Gattuso mund të presë për debutimin me Napolin, rrezikohet shtyrja e ndeshjes

12:17 | 14/12/201912:170

Gennaro Gattusos mund t’i duhet të presë për debutimin në pankinën e Napolit. Kalendari ka rezervuar sot në orën 18:00 duelin kundër Parmës së Dermakut, por ndryshe mendon natyra.

Qyteti jugor italian është goditur mbrëmjen e kaluar nga një stuhi dhe rrebesh shiu. Disa dëme janë shkaktuar në çatinë e stadiumit “San Paolo” dhe organizatorët po mendojnë shtyrjen e ndeshjes.

Një vendim përfundimtar do të merret në orët e ardhshme. Autoritetet do të takohen për të inspektuar situatën dhe më pas do të vendosin për zhvillimin apo shtyrjen e ndeshjes. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono