Gati për ciklin e ri, Manchester City e nis revolucionin nga sulmi

19:34 | 16/01/202019:340

Manchester City po mendon për të ardhmen. Kampionët në fuqi të Spanjës janë të qartë se shumica e lojtarëve titullarë ndodhën në fund të ciklit dhe emra si Aguero dhe David Silva janë në vitet e fundit të karrierës.

The Sun raporton se dy janë objektivat e mëdha për të nisur një tjetër cikël fitues: Harry Kane dhe Lautaro Martinez. Sulmuesit e Tottenham dhe Inter po konfirmohen si goleadorë dhe City i sheh si përforcimet e së ardhmes.

Gjithçka është në planin teorik për momentin dhe në verë pritet të nisë një sulm ndaj tyre. Të dy kushtojnë dhe gara për shërbimet e tyre është e fortë, por paratë nuk janë aspak problem për “Cityzens”, të cilët shpresojnë t’i bindin këta dy lojtarë për të përqafuar projektin e klubit nga Manchesteri. /abcnews.al

 

Kane dhe Martinez

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono